İlçemiz nihayet Doğal Gaz'a kavuşuyor.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ve Milletvekilimiz sayın Hüseyin Yayman'ın yoğun çalışmaları doğrultusunda
Aksa Çukurova Doğal Gaz Hatay Osmaniye Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu ve İşletme Müdürü Önder Akyol Belediye Başkanımız sayın Mehmet Karataş’ı makamında ziyaret ederek Hassa ilçesine yapılacak doğal gaz yatırımları ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuşlardır.
Yapılan yatırım değerlendirme toplantısında, Aksa Çukurova yetkilileri tarafından; 2020 yılında Hassa İlçesi’nin Çukurova Doğal Gaz Dağıtım Lisansına dahil edildiğini belirttiler. 2021 Yılında doğal gaz yatırım çalışmalarına başlanılacağını belirten şirket yetkilileri, Doğal Gaz Şehir Giriş İstasyonu için proje ve montaj çalışmalarının başladığını belirttiler.
Aksa Çukurova tarafından, 2021 yılında İlçemize doğal gaz arzını sağlayacak Doğal Gaz Şehir Giriş İstasyonu ve Bölge Regülatörünün montaj ve bağlantılarının tamamlanacağını belirterek, 2021 yılı içerisinde yapılacak yatırımla; 520 binaya ve 1.200 daireye doğal gazın ulaştırılmasını planladıkları belirtildi. Hassa halkına temiz, ekonomik ve konforlu doğal gazı en kısa sürede kullandırmak için gerekli çalışmaların başlanılacağı belirtildi.
Doğal gaz çalışmalarının Girne ve Yeni Mahallelerinde başlanacağını belirten yetkililer, doğal gaz kullanmak isteyen mahalle sakinleri için ön abonelik çalışmalarının yakın zamanda başlanılacağı belirtildi.
İlçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, başta dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN , Milletvekilimiz Hüseyin Yayman ve Belediye başkanımız sayın Mehmet KARATAŞ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi arz ediyoruz.